Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej zatytułowanej „Dobra osobiste w prawie cywilnym, prasowym i karnym”. Konferencja odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 roku w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego (sala nr 205).

Celem konferencji jest przeprowadzenie dyskusji na temat aktualnych problemów, które są identyfikowane w doktrynie i w praktyce stosowania prawa w dziedzinie ochrony dóbr osobistych. Wśród zagadnień poruszanych w trakcie obrad znajdą się m.in. dobra osobiste osób prawnych, obowiązki administratorów serwisów internetowych, zagadnienie dóbr osobistych w postępowaniu sądowym, problematyka wykorzystania najnowszych środków dowodowych w sprawach o rozwód i separację, zadośćuczynienie pieniężne, prawnokarna ochrona godności oraz wizerunku. Referatom stricte poświęconym prawu polskiemu będą towarzyszyły rozważania umieszczające tę problematykę w nieco szerszym kontekście, a mianowicie prawa UE oraz orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji. Uprzejmie prosimy o zgłoszenia uczestnictwa w charakterze słuchacza do dnia 20 marca 2017 roku poprzez wypełnienie i przesłanie zamieszczonego pod następującym linkiem formularza zgłoszeniowego:

Opłatę konferencyjną w wysokości 50 złotych należy uiścić po otrzymaniu elektronicznego potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Numer rachunku bankowego: 36 2130 0004 2001 0369 6994 0001

Dane odbiorcy: Ekobud Sp. z o.o. ul. Dąbrowskiego 45A, 65-021 Zielona Góra

Tytuł przelewu: posiłek – konferencja 6 VI 2017 Zielona Góra

Opłata konferencyjna obejmuje koszty uczestnictwa, cateringu oraz przygotowania i druku materiałów konferencyjnych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy zastrzegają sobie prawo wcześniejszego zakończenia procesu rejestracji. W razie wątpliwości o możliwości uczestnictwa będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Limit miejsc dla słuchaczy konferencji "Dobra osobiste w prawie cywilnym, prasowym i karnym" został wyczerpany. Rejestracja zakończona.

 

Przewodniczący: 
 • dr hab. Martyna Łaszewska - Hellriegel, prof. UZ – Kierownik Katedry Teorii Prawa WPiA UZ

Członkowie:

 • Dr hab. Jacek Mazurkiewicz, prof. UWr
 • Dr hab. Maciej Małolepszy, prof.UZ,
 • Dr hab. Hanna Paluszkiewicz prof. UZ,
 • Adw. Krzysztof Seweryn Szymański
 • Dr hab. Krzysztof Wesołowski, prof. UZ 
Przewodniczący: 
 • Dr Joanna Markiewicz-Stanny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Członkowie:

 • Adw. Tadeusz Dobiecki
 • Dr Piotr Mysiak
 • Dr Magdalena Skibińska
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PROGRAM KONFERENCJI (aktualizacja 02.03.2017 r.)