Członkowie Koła Naukowego Prawa Cywilnego wraz z opiekunem dr Magdaleną Skibińską w dniach 13-15 października br. brali udział w wyjeździe integracyjno-naukowym do Polanicy Zdroju. Tematem seminarium były „Umowy zobowiązujące w polskim systemie prawa cywilnego”, o których każdy z członków koła przygotował krótkie wystąpienie.

Piątkowy wieczór rozpoczął się od pierwszego cyklu wystąpień, mających charakter krótkich prelekcji na temat jednej wybranej umowy cywilnej. Ponieważ członkowie koła bardzo licznie i chętnie wyrazili chęć wystąpienia na organizowanym seminarium, czas wystąpień ograniczono do 15 minut na osobę. Dzień zakończyliśmy długimi i ciekawymi rozmowami na interesujące nas tematy, nie zabrakło anegdot i żartów, dzięki czemu nowi członkowie koła mogli się lepiej poznać.

Drugiego dnia członkowie koła z Kodeksem Cywilnym w rękach zdobyli Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Podczas wspinaczki podziwialiśmy piękne jesienne widoki, cieszyliśmy się ostatnimi słonecznymi dniami jesieni i oddychaliśmy rześkim, górskim powietrzem. Po powrocie rozpoczęliśmy drugą część prezentacji. Wieczorem, wspólnie przygotowaliśmy grilla, podczas, którego panowała wyśmienita atmosfera i żywa dyskusja o prezentowanych wcześniej tematach. Po wspólnej uczcie nie zabrakło czasu na zabawy integracyjne, a nawet karaoke.

Ostatniego dnia, rankiem wybraliśmy się na zwiedzanie pięknej Polanicy. Odwiedziliśmy tamtejszą pijalnię wód, aby skosztować czystej wody mineralnej prosto ze źródła oraz pospacerowaliśmy po Parku Zdrojowym. W jednej z miejscowych cukierni wypiliśmy pożegnalną kawę i zjedliśmy pyszne ciasto, podsumowując wspólnie spędzone chwile i planując następne wydarzenia naszego koła naukowego.