Katedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza do wzięcia udziału w Seminarium pt. „Praktyczne i teoretyczne problemy procesowego prawa karnego skarbowego z perspektywy XX lat obowiązywania Kodeksu karnego skarbowego”, które odbędzie się dnia 4 grudnia 2019 r.

Seminarium ma stanowić forum dyskusji nad modelem postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe oraz potrzebą jego reformy. Okazją dla podjęcia takiej dyskusji stanowi upływ 20-lat od uchwalenia ustawy Kodeks karny skarbowy.

Zaproszenie do udziału w Seminarium w charakterze prelegentów przyjęli znakomici znawcy tematyki prawa karnego skarbowego m.in. prof. UJ dr hab. Andrzej Światłowski, prof. UŚ dr hab. Jarosław Zagrodnik, dr Tomasz Razowski, a moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. SSN w st. sp. Tomasz Grzegorczyk.

W referatach stanowiących wprowadzenie do dyskusji poruszone zostaną kwestie dotyczące m.in: modelu postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe; funkcji egzekucyjnej procesowego prawa karnego skarbowego, dualizmu organów postępowania; statusu procesowego szczególnych stron i uczestników tego postępowania.

Wyrażamy nadzieję, że spotkanie i możliwość wymiany poglądów podczas dyskusji będą ciekawym doświadczeniem owocującym zarówno w obszarze badań naukowych, jak i w praktyce stosowania prawa. Dlatego nasze zaproszenie kierujemy także do praktyków – sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, asesorów i aplikantów a także do doradców podatkowych, pracowników służb skarbowych i mundurowych.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji w Zielonej Górze, przy pl. Słowiańskim 41 w sali nr 104 (I piętro).

Rejestracja uczestnictwa w Seminarium odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia rejestracyjnego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., zawierającego: imię i nazwisko, wskazanie stopnia/ tytułu naukowego, nazwę jednostki reprezentowanej przez Zgłaszającego się.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje pierwszeństwo zgłoszenia. Warunkiem uczestnictwa w Seminarium jest potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego przez organizatorów.

Termin rejestracji upływa w dniu 2 grudnia 2019 r.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przejazdu uczestników Seminarium, kosztów ich zakwaterowania oraz wyżywienia.

Udział w Seminarium jest bezpłatny.


Program seminarium >>>>>