Drodzy Studenci i Studentki

Badaczki z Pracowni Badań nad Młodzieżą Instytutu Socjologii UZ wraz ze studentami i studentkami 1 roku socjologii UZ zapraszają do udziału w badaniu Studia i studiowanie w czasach pandemii: doświadczenia studentów zielonogórskich z „czasów zarazy”. Prośbę swoją kierujemy do studentów pierwszego roku studiów licencjackich/inżynierskich lub jednolitych magisterskich, którzy swoją przygodę ze studiami rozpoczęli w październiku 2020 roku.

Prosimy uważnie przeczytać poniższe instrukcje, gdzie staramy się podpowiedzieć co należy wziąć pod uwagę opisując w określonych przez nas ramach czasowych, własne przeżycia podczas trwania pandemii.

Bardzo zależy nam, aby wskazane przez nas problemy stały się jedynie punktem wyjścia do napisania przez Was opowieści. Dobrze, gdyby te opowieści były jak najbardziej obszerne, a niżej wymienione punkty stanowiły jedynie wskazówki do szerszej refleksji o przygotowywaniu się do matury i studiowaniu w tych wyjątkowych czasach.

Wszystkie przemyślenia, refleksje, informacje są niezwykle cenne i ważne dla nas, badaczy społecznych. Przedstawiony poniżej scenariusz badania zawiera 2 części: pierwsza to retrospekcja, odniesienia do niedalekiej przeszłości, w tym także do 1 semestru studiów. Druga część badania dotyczy już bieżącego okresu – od marca 2021 roku.

Gotowe opowieści proszę przesłać drogą elektroniczną do 6 czerwca 2021r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

dziękujemy za poświęcony czas i Wasze przemyślenia

Studenci 1 roku socjologii UZ, opiekun naukowy – dr hab. prof. UZ Beata Trzop