Z dniem 1 października 2021 r. do grona zespołu Katedry Organizacji Administracji Publicznej Instytutu Nauk Prawnych UZ dołączyła dr hab. Ewa Szewczyk

8 października 2021 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się kolejne, z trwającego od sześciu lat cyklu, IV Prawnicze Forum Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa.

Wyjazd szkoleniowy dr Andrzeja Steca na Uniwersytecie Narodowym im. Tarasa Szewczenki w Kijowie. W dniach 20-24 września br dr Andrzej Stec z Katedry Organizacji Administracji Publicznej uczestniczył w wyjeździe szkoleniowym (STT) w ramach Programu Erasmus+ KA 107.

W dniu 11 czerwca 2018 na Wydziale Prawa i Administracji gościliśmy młodzież z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 i 27. Dzieci wysłuchały wykładu "(Nie)jedno oblicze zbrodni" oraz wzięły udział w analizie (oględzinach) miejsca zbrodni. Merytoryczną stronę przygotowali dr Olaf Włodkowski oraz dr Agnieszka Kania. Prezentacje przeprowadziło Koło Naukowe Prawa Karnego. Dzieci mogły też wziąć udział w Quizie dotyczącym znajomości prawa cywilnego, które w bardzo interesujący sposób przeprowadziło Koło Naukowe Prawa Cywilnego. Dzieci za swoje zainteresowanie i entuzjazm otrzymały nagrody rzeczowe. Koordynatorem Festiwalu Nauki, którego hasłem było "Nauka biletem do przyszłości" była dr Agnieszka Opalińska.

W najbliższą środę, 17 maja br. w auli rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa zatytułowana Wyzwania rozwoju miast – łączenie samorządów lokalnych, budżet obywatelski.

Zakład Historii Najnowszej Instytutu Historii Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na kolejny wykład z cyklu Wiek XX bez tajemnic. Tym razem wystąpi dr Agnieszka Opalińska, politolożka z Wydziału Prawa i Administracji UZ, która zaprezentuje temat Kobiety w walce z dyktaturą. Na wykład zapraszamy 27 stycznia br. o godz. 13.00 do Auli B (budynek A-16) na Campusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego.

http://www.infoserwis.uz.zgora.pl/index.php?kobiety-w-walce-z-dyktatur-wykad-na-uz

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. Państwo a gospodarka – wyzwania współczesności
01-02.12.2016 Zielona Góra