Ogłoszenia

Decyzją JM Rektora UZ prof. dr hab. W.Strzyżewskiego na WPIA sesja zimowa w roku akademickim 2021/22 ma zostać przeprowadzona w sposób zdalny za pośrednictwem urządzeń komunikowania się na odległość. Dotychczasowe ustalenia dotyczące egzaminów w trybie stacjonarnym zostaną zaktualizowane przez egzaminatorów. Proszę śledzić komunikaty i zaglądać do skrzynek mailowych.

E.MA to unikalny, o najwyższym prestiżu, program magisterski, w trakcie którego studenci mają sposobność prowadzenia studiów nad teorią i praktyką praw człowieka. Program jest realizowany już od ponad 20 lat w Wenecji i na 42 uniwersytetach Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, a także podczas misji w terenie. Program E.MA oferuje możliwość poznania praw człowieka, procesów demokratycznych i stosunków międzynarodowych z perspektywy prawa, politologii, historii, antropologii i filozofii.

Więcej PL >>>

Więcej EN>>>

 

Szanowni Państwo,

Fundacja im. Anny Pasek wraz z firmą Esri Polska, serdecznie zapraszają do udziału w nowej odsłonie konkursu stypendialnego: „Minigranty im. Anny Pasek - Edycja II”. Konkurs ten dedykowany jest studentom, które w swych badaniach i działaniach twórczo wykorzystują narzędzia i techniki geoinformacji oraz chcą rozwijać edukację w tym obszarze.

Termin składania wniosków na Minigranty im. Anny Pasek mija z dniem 31 grudnia 2021.

Szczegóły na temat Konkursu można znaleźć na stronie: https://annapasek.org/minigranty

Pozdrawiam serdecznie,

Paulina Gajownik

Komunikat Rektora

Szanowni Państwo,

Z uwagi na wiele zapytań i próśb, zapraszamy na powtórzenie pierwszego szkolenia bibliotecznego. Jest to jedno z całej serii szkoleń związanych z metodologią pisania prac licencjackich i magisterskich, (ale i zaliczeniowych), na WPiA,

Część 1. Piątek, 3 grudnia 2021, godz. 18.00, czas trwania, ok. 45 min.

Tytuł: "Wyszukiwanie materiałów potrzebnych przy pisaniu pracy dyplomowej"

Strategie i możliwości wyszukiwania publikacji naukowych w źródłach i zasobach oferowanych przez BUZ, w naukowych bazach danych i ogólnodostępnych źródłach informacji naukowej (tradycyjnych i elektronicznych), a także inne podpowiedzi przydatne przy pisaniu prac zaliczeniowych i naukowych.

Szkolenie odbędzie się ONLINE. Dostęp pod linkiem: https://meet.google.com/qjn-ptpo-qws

Szkolenie poprowadzi mgr Kamil Banaszewski, kustosz dyplomowany Biblioteki Uniwersytetu Zielonogórskiego
Pan Kamil Banaszewski jest wieloletnim pracownikiem naszego Uniwersytetu, a szkolenia są prowadzone w sposób kompetentny, interesujący, a co najważniejsze z pewnością będą stanowiły dla Państwa mocne wsparcie przy pisaniu prac dyplomowych,

Zapraszamy serdecznie,
dr hab. Jarosław Kuczer, Prof. UZ