Dziekan WPiA Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Katedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego zapraszają na seminarium poświęcone problematyce gromadzenia dowodów w procesie karnym. Referat pt. "Przymusowe poszukiwanie i odebranie dowodów w procesie karnym a tajemnica dziennikarska" wygłosi profesor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Radosław Koper.

Dziekan WPiA Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Katedra Prawa Karnego i Postępowania Karnego zapraszają studentów oraz wszystkie zainteresowane osoby na wykład pt. "Ochrona praw człowieka w procesie karnym", który wygłosi w dniu 5 marca 2019 r. profesor Uniwersytetu Śląskiego dr hab. Radosław Koper. Wykład odbędzie się o godz. 14.30 w s. 104 w budynku Wydziału Prawa i Administracji na Pl. Słowiańskim 9.

Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na wykład otwarty „Reakcja karna na mowę nienawiści” wykładowca - Prof. UZ dr hab. Maciej Małolepszy z Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego WPiA Uniwersytetu Zielonogórskiego 30 stycznia 2019 r., godz. 16.00 Zielona Góra, pl. Słowiański 9, Sala 104

Uprzejmie informujemy, że Pani dr hab. Hanna Paluszkiewicz, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, Kierownik Katedry Prawa Karnego i Postępowania Karnego na Wydziale Prawa i Administracji, a od 21 marca 2018 roku także Dziekan tego Wydziału postanowieniem Prezydenta RP z dnia 20 czerwca 2018 roku uzyskała tytuł profesora nauk prawnych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że wiedza teoretyczna pogłębiona doświadczeniem i własną obserwacją łatwiej jest przyswajana.

Miło jest nam poinformować, że Uchwałą Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 26 marca 2018 r. adiunkt

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego – Katedra Prawa Karnego i Postępowania Karego oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Zielonej Górze zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej zatytułowanej „Problematyka obrotu nierzetelnymi fakturami w świetle prawa karnego materialnego i procesowego”. Konferencja odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 roku w Rektoracie Uniwersytetu Zielonogórskiego (sala nr 205).